Podzimní výsadba stromů 2015

 

Projekt obce Křtomil "Cestu do polí hrušky, trnky lemují"  uspěl v internetovém hlasování "Stromy místo letáků" společnosti Makro a bude podpořen částkou 24 970 Kč.

Děkujeme všem, kteří poslali svůj hlas. Celkem se jich na podporu této akce sešlo 389.

Více informací k projektu "Stromy místo letáků" se můžete dočíst na stránkách Nadace Partnerství  www.nadacepartnerstvi.cz

 

Za uličkou

za_uličkou

Za uličkou 2

 

U Panny MarieU panny Marie

 

Charakteristiky projektu "Cestu do polí hrušky, trnky lemují":

Umístění projektu: Křtomil, okres Přerov, kraj Olomoucký

Projekt řeší výsadbu stromů v extravilánu obce Křtomil. Chceme vysadit 25 ks hrušní obecných a 20 ks švestek obecných. Výsadba bude probíhat za účasti široké veřejnosti.

V břehu nad obcí stojí osamocená stará hrušeň. Tento břeh odděluje obec od polí a přímo se nabízí k dosázení dalších stromů, samozřejmě hrušní. Obec bývá postižena při vydatných deštích nejen přívalovou vodou, ale i splachem ornice do obce. Z tohoto důvodu zařadila výsadbu stromů právě v této části za svou prioritu. Od této výsadby si slibujeme zlepšení odtokových poměrů v krajině, zvýšení retenčních schopností, ochranu před erozí atd.

Pro výsadbu švestek jsme zvolili obnovu meze mezi lány polí, kde již staré stromy postupně usychaly a nebyly nahrazovány. Slibujeme si jednak zachycování vody v přírodě a obnovu úkrytu pro drobnou zvěř, ale také vše výše uvedené.

Oba druhy stromů byly vybrány po důkladném zvážení a hodláme vysadit 25 ks hrušní a 20 ks švestek. Věříme, že skvěle doplní charakter naší venkovské krajiny.

O výsadbu stromů a další drobné projekty usilujeme již několik let. Za tuto dobu již byly zrealizovány prostřednictvím vaší Nadace 4 projekty. Tento systém se nám velmi osvědčil, líbí se nám a chceme v něm i nadále pokračovat.

O možnost získání grantu na výsadbu si obec Křtomil zažádala v rámci vyhlášené výzvy Nadace Partnerství.K získání nadačního příspěvku je nutné uspět mezi dalšími projekty v internetovém hlasování a získat co největší podporu.

 

Menu

Úřední hodiny OÚ

Obecní úřad otevřen:

pondělí
7.00-12.00 a 13.00-18.00 hod
středa
7.00-12.00 a 13.00-16.00 hod

v pondělí vždy od 16.00-18.00 hodin úřední hodiny
starostky obce Mgr. Evy Kubíčkové a místostarosty obce Ing. Miroslava Bezděka


Napište starostce

  napište starostce

 

 

Mapový portál

Geomorava-obec.jpg

www.tip-prace.cz

 

13. 12. Lucie

Zítra: Lýdie

Kraj pod Hostýnem ožívá

http://hostynsko.cz/

MAS Partnerství Moštěnka

www.mas-mostenka.cz

Mikroregion Moštěnka

www.mostenka.cz

Multifunkční hřiště

mf1.png

 

mf2.png

 

Kdo si hraje, nezlobí

kdo_si_hraje_nezlobi_banner.jpg

V našich rodinách to žije

v_nasich_rodinach_to_zije_baner.jpg

Živé vysílání

Živé vysílání hřiště

Návštěvnost stránek

151071